Mellékcsakrák IV.

2020.12.24

SZEMCSAKRÁK

Mindkét szemen egy-egy csakra van, melyek a látással és a meglátásokkal kapcsolatosak: a bal szemen lévő a múlttal, a jobb szemen lévő pedig a jelennel összefüggő meglátásokkal kapcsolatos. A jógában, a Harmadik szemhez tartozó gyakorlatok kiegyensúlyozzák.

Gyakorlat:

  • Ülj kényelmesen, hunyd le a szemed és lélegezz nyugodtan
  • Dörzsöld össze a tenyereid és a tenyér részt tedd finoman a szemedre, pihentesd alatta csukott szemeid. Annyiszor ismételd ahányszor jól esik. Majd tedd a térdedre a kezeid
  • Most képzeld el, hgy indigókék fényben fürdik mindkét szemed, ami tisztánlátást és gyógyulást hoz. Nyisd ki a szemed, mikor úgy érzed.

SZÓMA CSAKRA

A szóma jelentése nektár vagy Hold. Ez a csakra a homlok közepén a harmadik szem csakra fölött helyezkedik el. Ez a tápláló nektár állandóan szivárog az agy két féltekéje közötti üregből, és lefelé folyik a harmadik csakra felé, ahol a Nap tüze elégeti. A khecsari mudrá végéze elállítja a nektárcseppek lefolyását, megállítja az öregedés folyamatát.

Gyakorlat:

  • Ülj kényelmesen és hunyd le a szemed
  • Emeld a nyelvedet felfelé úgy, hogy a hegye a szájpadlásodat érintse. Lélegezz nyugodtan. Ez a khécsarí mudrá vagyis a nyelvzár.

HÁTSÓ GARAT CSAKRA

Mivel ez a csakra a torok csakra hátrafelé sugárzó része, a feladatai is hasonlóak. Amikor kezd megnyílni, időnként kellemetlen érzést, akár fájdalmat is okozhat.

Gyakorlat:

  • Ülj kényelmesen, keresztbe tett lábakkal, szívd be a levegőt, majd hajtsd le a fejedet addig, amíg az állad a mellkasodhoz nem simul - ezzel létrehozod az állzárat. Néhány másodpercig tartsd benn a levegőt, majd fújd ki. Mielőtt levegőt vennél, emeld fel a fejed, oldd a zárat.

LALANA ÉS BINDU VISHARGHA CSAKRÁK

A lalana csakra az orrnyílásnál helyezkedik el, közvetlenül a torok fölött. A bindu visharga az agy felső részén található, a fej hátsó része felé (ahol a hindu szerzetesek hajtincs van). Ez a két csakra háromszög alakban kapcsolódik össze a a torokcsakrával. A korona csakrából lecsepegő nektár is a bindu visharghában gyűlik össze, ezután innen csorog le a torokcsakrába. Ha a torokcsakra felébredt, a cseppek megtisztulnak, és képesek megfiatalítani az egész testet, és rendkívüli mértékben segítok az embert a test anyagcseréjének szabályozásában. Ismeretes, hogy a jógik ezeket az erőket használják arra, hogy életben maradjanak a 40 napon át tartó élve eltemetésük alatt.

Gyakorlat:

  • Ülj kényelmes meditációs testtartásban, és képzeld el, ahogy egy aranyszínű fény összeköti a torokcsakrát, a lalalnát és a bindu visharghát. Ez megtisztítja a fejet, ha fáradt vagy, illetve felfrissíti az arc- és homloküreget. Egyenletes légzés közben képzeld el a három pont közötti áramlást.

ALTA MAJOR CSAKRA

A fej hátsó részén, a nyúltagynál található, bíbor színt sugároz. Ez a csakra irányítja a nyaki mirigyeket a nyak mindkét oldalán, melyek a légzést, és ezáltal a testbe jutó oxigénmennyiséget szabályozzák.

Gyakorlat:

  • Feküdj kényelmesen egy szőnyegre, hunyd le a szemed és lazítsd el a tested.
  • Óvatosan forgasd a fejedet egyik oldalról a másikra, közben képzelj el egy erős bíbor fényt ott, ahol a fejed a szőnyeghez ér.
  • Addig végezd ameddig jólesik.


Bármelyik technikát végzed, saját felelősségre tedd, figyelve tested jelzését!


Ezzel az általam ismert mellékcsakrák ismertetésének végéhez értünk.

Jó gyakorlást, megtapasztalást!


Mellékcsakrák I.

Mellékcsakrák II.

Mellékcsakrák III.


Forrás: Mary Horsley: Csakra gyakorlatok


SprokAndrea - Rezgések, Minden jog fenntartva 2020
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el